Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Сербією ширяться масові протести

Автор:

|

Лютий 03, 2019

|

Рубрика:

Сербією ширяться масові протести

Інтернет-видання «Deutsche Welle» у неділю, 3 лютого, наголошує, що мітингувальники виходять на вулиці дев’ятий тиждень поспіль. Вони вимагають відставки президента країни і гендиректора проурядового телеканалу, а також припинення тиску на пресу.

Антиурядові акції під девізом «Один з п’яти мільйонів» відбулися учора ввечері у столиці республіки Белграді і низці інших міст Сербії. Головне гасло опозиції стало відповіддю на заяву глави сербської держави Александара Вучича, який сказав, що не допустить незаконного захоплення влади, навіть якщо до акцій приєднаються «п’ять мільйонів».

Найбільш масовою виявилася хода у Белграді. Її учасники принесли ящики з листами на ім’я президента країни, в яких пояснювали причини масового незадоволення. До протесту приєдналися також представники лівого блоку. Вони вийшли з червоними прапорами і транспарантом «Геть Вучича, геть капіталізм». Сталося кілька сутичок з представниками радикальної лівої організації «Маркс 21». Політичний спектр протестів продовжує залишатися широким, охоплюючи напрямки від лівих до крайніх правих. Акції протесту в столиці Сербії почалися 8 грудня 2018 року після того, як в 23 листопада у місті Крушеваць на півдні Сербії невідомі побили опозиціонера Борко Стефановича.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply