Новини для українців всього свту

Wednesday, Mar. 3, 2021

Сенат США ухвалив законопроект про санкції за втручання у вибори

Автор:

|

Червень 04, 2019

|

Рубрика:

Сенат США ухвалив законопроект про санкції за втручання у вибори

Сенат Конгресу США одноголосно схвалив законопроект про санкції, які передбачають заборону в’їзду в країну для тих, хто був викритий у втручанні у вибори 2016. Про це пише видання TheHill, трансляцію засідання вів телеканал C-Span. Законопроект внесли сенатори Ліндсі Грем і Дік Дарбін. Після засідання Грем заявив, що DETER Act посилає сигнал ворожим державам про те, що США не потерплять втручання у вибори.

«На виборах 2016 роки ми бачили, як путінська Росія намагається вдарити в саме серце наших демократичних цінностей і свобод, якими так пишаються американці», – підкреслив Грем.

Газета відзначає, що, незважаючи на одноголосне рішення, особливого інтересу у лідерів Республіканської партії голосування не викликало. Тепер документ мають затвердити в палаті представників, після чого він потрапить на підпис до президента США.

Втручання Росії в американські вибори президента 2016 року у протягом двох років розслідував спецпрокурор Роберт Мюллер. Він встановив, що Кремль намагався вплинути на результати голосування, використовуючи фейковий акаунти в соцмережах. У цьому команда спецпрокурора звинуватила бізнесмена Євгена Пригожина і пов’язане з ним «Агентство інтернет-розслідувань» (т.зв. «фабрику тролів»). При цьому Мюллер не зміг знайти прямих доказів зв’язку штабу Дональда Трампа з російською владою.

У квітні група сенаторів Конгресу внесла проект антиросійських санкцій за втручання у вибори. Він передбачає обмеження проти ряду російських банків – Ощадбанку, ВТБ, Газпромбанку, Зовнішекономбанку і Россельхозбанку, а також заборону для американських інвесторів на купівлю російських цінних паперів. Ініціатива також забороняє американським компаніям «нові інвестиції» в російський енергетичний сектор, перш за все в нафтогазову галузь.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply