Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Щотижня чути про зарплатню українців

Автор:

|

Січень 11, 2017

|

Рубрика:

Щотижня чути про зарплатню українців

0111___05-1

Традиційно по середах відбувається засідання українського уряду. Відкриваючи його 11 січня, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив віце-прем’єру Павлові Розенку сформувати спеціальні групи моніторингу ситуації з виплатою зарплат. Нагадаємо, що з початком цього року в Україні мінімальну заробітну платню підвищено до 3200 гривень (майже $120). Це загалом по усій державі збільшує видатки на суму, еквівалентну приблизно $1 мільярд.

Крім того, з 1 січня запроваджено деякі нові законодавчі норми. У тому числі  за виплату працівникам заробітку «у конверті» будуть карати чималими штрафами. Цю дуже серйозну проблему ніяк не вдається подолати. Щоб уникнути податків, працедавці видають людям гроші неофіційно, з неврахованої у звітності готівки. Це й називають зарплатнею «у конвертах» або ж «чорною». Така практика є досить поширеною і завдає чималої шкоди економіці, адже для отримання офіційно не облікованої готівки, підприємці вдаються до нелегальних торгових операцій. Окрім того, недоотримають коштів соціальні фонди.

Отож, очільник уряду зажадав повної обізнаності у цій справі. Інтернет-портали цитують слова Володимира Гройсмана: «Щотижня прошу інформувати мене щодо конкретних цифр, а я повідомлятиму країні, що відбувається з виплатою зарплат».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply