Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Щодня у світі помирають тисячі підлітків

Автор:

|

Травень 17, 2017

|

Рубрика:

Щодня у світі помирають тисячі підлітків

У новій доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), уривки з якої цитує 17 травня агенція «УНІАН», наведено цифри трагічної статистики. У цілому світі за рік йде з життя близько 1,2 мільйона підлітків. У середньому на день це становить понад три тисячі.

Дві третини усіх дитячих смертей припадає на сім’ї країн Африки та Підвенно-Східної Азії із низьким та середнім рівнем доходу. У числі основних причин – травми, отримані внаслідок дорожньо-транспортних пригод, самогубства та інфекції нижніх дихальних шляхів. Скажімо, позаторік на дорогах загинуло 115 тисяч осіб віком від 10 до 19 років. Більшість поміж них становили хлопці.

Загрозою для дівчат у віці 10-14 років є інфекція нижніх дихальних шляхів. Особливо пневмонія, яка часто розвивається внаслідок забруднення повітря всередині приміщень. До інших причин належать ускладнення під час вагітності, важкі пологи і наслідки аборту, які є основними причинами смерті дівчат у віці 15-19 років.

До того ж, підлітки більш схильні до суїциду. Самогубство – третя за значимістю причина їхньої смертності. Так, у 2015 році наклали на себе руки 67 тисяч зовсім юних людей. А це означає, що у такому віці вкрай потрібна стороння допомога, тоді багатьом смертям можна запобігти.

Між тим, протягом десятиліть у національних планах охорони здоров’я не ставлять завдань щодо здоров’я підлітків. Помічник Генерального директора ВООЗ Флавія Бустрео наголосила, що навіть «незначні інвестиції, орієнтовані на підлітків, не тільки дозволять виростити здорових людей, але і поліпшать здоров’я наступних поколінь».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply