Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Що говорили про Україну в Мюнхені?

Автор:

|

Лютий 18, 2017

|

Рубрика:

Що говорили про Україну в Мюнхені?

Завершується другий день 53-ї Міжнародної конференції з питань безпеки, яка є одним із основних неурядових заходів такого кшталту у світі. Представники основних геополітичних гравців обговорювали нові виклики у сучасному світі. Зокрема – політику Дональда Трампа та єдність Євросоюзу після BREXIT. Попри це, на конференції говорили й про Україну. За словами екс-заступника міністра закордонних справ Олександра Чалого, навіть більше, ніж торік. Про це 18 лютого повідомляє «BBC».

Зрештою політики конкретно не обговорювали проблеми в Україні, а переважно брали все у більший контекст. Так, голова конференції Вольфганг Ішингер обговорював риторику Сполучених Штатів щодо Росії, де згадав про анексію Криму. До того ж про конфлікт в Україні йшлося і у програмному документі конференції та у розмові між генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом і міністром закордонних справ (МЗС) Росії Сергієм Лавровом.

Також частково про Україну говорив сенатор-республіканець Джон Маккейн та глава МЗС Британії Борис Джонсон, який запевнив, що його держава повністю підтримує Україну. Як ми вже повідомляли, учора виступав також і Петро Порошенко, який жорстко пройшовся українсько-російським конфліктом.

Попри це, редактор «Європейської правди» Сергій Сидоренко негативно оцінив згадки про Україну на Мюнхенській конференції. За його словами, наша держава поступово йде з порядку денного Європи – з’явилось надто багато проблем поряд з конфліктом на Сході держави. «Світ – не україноцентричний. Київ нарешті повинен це зрозуміти», – зазначив журналіст. Тому виступ Петра Порошенка не був надто коректний, адже Президент акцентував увагу на внутрішній проблемі, а не спробував ввести її у загальноєвропейський контекст.

Конференція у Мюнхені триває. На 18 лютого анонсовано виступ Арсенія Яценюка.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply