Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Ще один наслідок російської агресивності

Автор:

|

Жовтень 21, 2018

|

Рубрика:

Ще один наслідок російської агресивності

Інтернет-видання «Deutsche Welle» у неділю, 21  жовтня, повідомляє, що Сполучені Штати можуть знову почати розробляти ракети середньої і меншої дальності (РСМД). Президент США Дональд Трамп напередодні заявив про намір розірвати з Росією договір 1987 року, який обумовлював ліквідацію ракет цього класу. Він висловив такий аргумент –  договір порушила Росія, а США «не збираються приймати» цей факт.

Дональд Трамп наголосив, що США повернуться до розробки ракет середньої і меншої дальності, «поки Росія не прийде до нас, поки Китай не прийде до нас, всі вони не прийдуть до нас і не скажуть: “Давайте справді порозумнішаємо, і ніхто з нас не розроблятиметься ці озброєння”». У російському Міністерстві закордонних справ вже відреагували на це рішення США і заявили, що воно вмотивоване «мрією про однополярний світ».

Договір щодо ліквідації ракет середньої і меншої дальності у 1987 році забороняє обом країнам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 до 5500 км, а також їх випробування і розгортання. Зараз США звинувачують Росію в порушенні угоди про РСМД через розроблення крилатої ракети наземного базування 9M729 для комплексу «Іскандер». Вашингтон і НАТО вважають, що ця система потрапляє під дію договору, Москва це заперечує.

Світлина: російський ракетний комплекс «Іскандер».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply