Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Ще один акт солідарності з Олегом Сенцовим

Автор:

|

Вересень 27, 2018

|

Рубрика:

Ще один акт солідарності з Олегом Сенцовим

На сайті Європейського парламенту у четвер, 27  вересня, оголошені номінанти на премію імені Андрія Сахарова 2018 року. У їх числі значиться й український режисер Олег Сенцов, засуджений у Росії за фальшивими звинуваченням у підготовці терактів. Він з 14 травня тримає голодування з вимогою випустити з російських тюрем усіх українських політв’язнів.

Депутати відзначили, що «де-факто Сенцов засуджений за свій протест проти російського правління в Криму», а також те, що «він став символом приблизно 70 українських громадян, незаконно заарештованих і засуджених російськими окупаційними силами на Кримському півострові до тривалих термінів позбавлення волі».

Чергового лауреата премії імені Андрія Сахарова визначать у жовтні. До цього Комітет Європарламенту із закордонних справ, Комітет з розвитку і Підкомітет з прав людини виберуть з представлених номінантів трьох фіналістів, які будуть представлені Конференції голів Європарламенту для остаточного голосування.

Грошовий розмір премії становить 50 тисяч євро (майже $59 тисяч). Вона вручається особам та організаціям, які здійснили винятковий внесок у боротьбу за права людини у світі і цього року відзначає 30-річний ювілей.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply