Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

СБУ вилучила сервери львівської IT-компанії, висунувши безпідставні звинувачення

Автор:

|

Березень 23, 2016

|

Рубрика:

СБУ вилучила сервери львівської IT-компанії, висунувши безпідставні звинувачення

Òàáëè÷êà "Ñëóæáà Áåçîïàñíîñòè Óêðàèíû" íà çäàíèè ÑÁÓ â Êèåâå,  âî âòîðíèê, 11 íîÿáðÿ 2008 ã. Ôîòî Âëàäèìèðà Ãîíòàðà / ÓÍÈÀÍ

Обшуки українських IT-компаній не припиняються. Вранці 11 березня представники СБУ прийшли в офіс львівської компанії «Айті-Сфера». Приводом для візиту стала постанова Галицького районного суду міста Львова на «вилучення технічних засобів та пристроїв, які здійснюють аудіомоніторинг, запис і прослуховування телефонних розмов абонентів».

Компанія «Айті-Сфера» займається розробкою програмного забезпечення для автоматизації контакт-центрів під торговою маркою Webitel. «В ході обшуку співробітники СБУ наголосили, що програмна АТС і колл-центр мають функцію запису телефонних розмов», — розповів директор «Айті-Сфери» Віталій Ковалишин.

Будь-яке ПЗ для автоматизації колл-центрів може записувати розмови. При цьому користувач зобов’язаний попередити абонента про те, що може проводити запис розмови для поліпшення якості обслуговування. Цю інформацію Ковалишин надав правоохоронцям, проте співробітники СБУ наполягали на тому, що софт «Айті-Сфери» є спеціальним технічним засобом.

В ході обшуку були вилучені два сервери: один — основний сервер розробки ПО Webitel, другий — прес-центра Української Греко-Католицької Церкви, на якому розміщуються всі сайти УГКЦ. «Компанія «Айті-Сфера» на волонтерських засадах здійснювала технічний супровід цього сервера. Вилучення сервера УГКЦ призвело до відключення офіційних інформаційних ресурсів церкви в усьому світі», — пояснив Ковалишин.

В той же день співробітники СБУ повернули сервер з сайтами церкви, але потім повідомили, що передумали і знову його забирають.

15 березня СБУ опублікувала прес-реліз, в якому говориться, що правоохоронці «розкрили шахрайську схему надання послуг міжнародного зв’язку, вилучили спеціальне телекомунікаційне обладнання для фіксації телефонних розмов і відкрили кримінальну справу за ст. 359 (незаконне придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) ККУ».

Також співробітники СБУ почали розробку за статтею 258 «Створення терористичної групи чи терористичної організації». Причиною став контрагент, зареєстрований в Донецькій області, який купував ЗА «Айті-Сфери» ще в 2013 році.

«Такі дії з боку СБУ негативно позначаються не тільки на нашій компанії, але і підривають інвестиційний клімат в IT-галузі України. Ми сподіваємося, що дане непорозуміння найближчим часом буде вичерпано, наші розробки будуть повернуті, і робота компанії буде відновлена в повному обсязі», — підсумував Віталій Ковалишин.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply