Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Саудівчанки отримали вільну дорогу

Автор:

|

Червень 24, 2018

|

Рубрика:

Саудівчанки отримали вільну дорогу

З неділі, 24 червня, у Саудівській Аравії вступив в силу Королівський указ, який офіційно надає право жінкам водити автомобіль. Таким чином скасовано багаторічну заборону, яка прикро виділяла цю державу поміж інших.

Правда, наразі лише деякі представниці прекрасної статі скористаються отриманим правом. Станом на початок червня посвідчення водія мали з десяток жінок. Однак у найближчі тижні їх число суттєво зросте і за кермо зможуть сісти близько двох тисяч саудівчанок.

Скасуванням заборони на водіння автомобілів жінками в Саудівській Аравії хочуть поліпшити імідж влади, заявив у інтерв’ю для «Deutsche Welle» голова «Європейської саудівської організації за права людини» Алі Анубісі. Однак, на його думку, було б неправильним розглядати це як прогресивну реформу уряду. Бо ці зміни зумовлені тиском і вимогами саудівського населення та міжнародної спільноти. Адже вперше саудівські жінки виступили за скасування заборони на водіння автомобілів ще на початку 1990-х років.

Врешті, багатьох інших прав вони все ще позбавлені. Наприклад, як і раніше не мають права подорожувати самостійно або підписувати будь-які договори без дозволу родича-чоловіка.

Світлина Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply