Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Президент відновив українське громадянство Михеілу Саакашвілі

Автор:

|

Травень 28, 2019

|

Рубрика:

Президент відновив українське громадянство Михеілу Саакашвілі

Мер Львова Андрій Садовий закликав президента Володимира Зеленського скасувати указ екс-глави держави Петра Порошенка й відновити українське громадянство екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Про це він написав у Facebook, повідомляє Укрінформ.

“Для мене він – товариш, який приїхав в Україну в найважчі часи. Не напрошувався, а приїхав на запрошення української влади”, – сказав Садовий.

За словами мера Львова, позбавлення Саакашвілі громадянства “лише за те, що посмів піти проти Порошенка, було принизливим актом як для самого президента, так і інституту українського громадянства”. Раніше адвокат екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі Руслан Чорнолуцький подав до Адміністрації президента Володимира Зеленського лист Саакашвілі з проханням повернути йому українське громадянство.

У 2017 році Саакашвілі позбавили громадянства України. Згідно з офіційною версією, він порушив закон України при оформленні українського громадянства, вказавши у заяві недостовірну інформацію. Саакашвілі намагався отримати статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, через Державну міграційну службу, проте йому було відмовлено в проханні. Він програв усі апеляції на рішення ДМС. 12 лютого 2018 року Міхеїла Саакашвілі затримали співробітники Держприкордонслужби в ресторані Сулугуні, розташованому в Музейному провулку в Києві. Через кілька годин його видворили з України в Польщу. Після цього він переїхав до Нідерландів до сім’ї (його дружина є громадянкою цієї країни).

Після 16-ої години 28 травня стало відомо, що Президент України Володимир Зеленський підписав указ про повернення громадянства колишньому губернатору Одеської області Михеілу Саакашвілі.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply