Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Ризикований хід британського прем’єра

Автор:

|

Червень 09, 2017

|

Рубрика:

Ризикований хід британського прем’єра

У Великій Британії 9 червня стали відомими орієнтовні підсумки вчорашніх дочасних парламентських виборів. Нагадаємо, що їх ініціатором стала очільниця чинного уряду консерваторів Тереза Мей. Найімовірніше, вона вже шкодує, що зважилася на такий крок. Згідно з даними екзитполів, хоча Консервативна партія й перемогла, однак абсолютну більшість у Палаті громад втратила. Адже вдалося здобути там лише 318 місць з 650-ти. Тим часом найпотужніші опозиціонери лейбористи отримають на 30 мандатів більше і будуть мати 262 депутатів. Для того, щоб забезпечити собі абсолютну більшість у нижній палаті, партія повинна отримати принаймні 326 місць.

Лора Кюнсберг, політичний оглядач ВВС так прокоментувала ситуацію: «Якщо екзитполи правильні, Тереза ​​Мей зробила дуже ризикований політичний хід і програла. Їй необов’язково було оголошувати ці дострокові вибори, але вона їх оголосила, щоб отримати мандат на ведення переговорів з «брексіту» і простір для маневру».

Лідер лейбористів Джеремі Корбін вже закликав Терезу Мей піти у відставку, проте вона заявила, що країні потрібна стабільність і її партія може цю стабільність забезпечити. Для формування уряду консерватори можуть заручитися підтримкою північноірландської Демократичної юніоністської партії. Однак  навіть при цьому Сполучене Королівство таки матиме «підвішений» парламент, що загрожує урядовими кризами.

Світлина Reuters: Терезі Мей є над чим замислитися.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply