Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Румунську владу закликали врахувати рекомендації РЄ

Автор:

|

Листопад 11, 2018

|

Рубрика:

Румунську владу закликали врахувати рекомендації РЄ

Німецький тижневик «Welt am Sonntag» у неділю, 11 листопада, оприлюднив інтерв’ю з Генеральним секретарем Ради Європи (РЄ) Турбйорном Ягландом. Торкаючись теми запланованої реформи румунської судової системи, він зазначив що «якби Румунія втілила в життя наші рекомендації в галузі верховенства права», то це стало б важливим кроком вперед.

Річ у тім, що у липні 2018 року більшість депутатів румунського парламенту висловилися за ослаблення законодавства у боротьбі з корупцією. У тому ж місяці президент Румунії за рішенням Конституційного суду звільнив очільницю Національного антикорупційного управління Лауру Ковеші. Її прихильники вважають це наслідком розслідування випадків корупції всередині правлячої Соціал-демократичної партії.

Кілька місяців тому експерти Ради Європи в галузі права (їх прийнято називати Венеціанською комісією) розкритикували передбачувану реформу, визнавши, що вона може підірвати незалежність судових органів і перешкодити боротьбі з корупцією.

13 листопада Єврокомісія представить щорічну доповідь про розвиток системи юстиції в Румунії. Інформовані джерела повідомили, що у документі буде відзначено суттєве погіршення ситуації у порівнянні з попередніми роками.

Світлина DPA: Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply