Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Рух «жовтих жилетів» у Франції йде на спад

Автор:

|

Січень 05, 2019

|

Рубрика:

Рух «жовтих жилетів» у Франції йде на спад

Перша цьогорічна його акція, що відбулася у суботу, 5 січня, виявилася мало численною. У Парижі зібралося лише кілька сотень людей. Однак вони поводили агресивно, відбулося кілька сутичок з поліцейськими, які врешті застосували сльозогінний газ. В інших містах Франції на акції вийшли від кількох десятків до 1,2 тисяч осіб.

Раніше активісти з «жовтих жилетів» спробували блокувати логістичний центр Amazon в департаменті Сона і Луара на сході країни, 18 осіб були затримані, пише AFP. П’ять осіб, яких також пов’язують з цим рухом, було затримано при спробі блокувати два нафтових підприємства в Тулузі.

Акції протесту, організовані «жовтими жилетами», почалися в середині листопада через наміри влади Франції ввести податок, здатний призвести до зростання цін на автомобільне паливо. Одним з ключових вимог протестувальників було підвищення мінімальної зарплати. Після того як уряд країни затвердив мораторій на підвищення паливних податків, мітингувальники стали протестувати в цілому проти реформ уряду і президента Еммануеля Макрона. Найчисленніша акція (близько 282 тисяч учасників по всій країні) відбулася 17 листопада.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply