Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Розслідувачі розповіли про втручання Кремля у вибори в Німеччині

Автор:

|

Квітень 05, 2019

|

Рубрика:

Розслідувачі розповіли про втручання Кремля у вибори в Німеччині

У Німеччині на виборах до парламенту кандидату від ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” Маркусу Фронмайеру допомагали з розробкою стратегії співробітники Держдуми і адміністрації президента (АП) РФ. До такого висновку дійшли BBC, ZDF, Der Spiegel і La Repubblica, які провели розслідування на основі даних Центру “Досьє”. Текст розслідування наводить “МБХ медіа”.

Приблизно за півроку до виборів у Німеччині, 3 квітня 2017 року, помічник депутата від “Єдиної Росії” Віктора Шрейдера Петро Прем’як написав листа двом високопоставленим чиновникам АП – начальнику управління АП з питань зовнішньої політики Олександру Манжосіну і начальнику департаменту Управління президента з питань зовнішньої політики Сергію Соколову. Там він розповів про методи роботи на виборах в Німеччині. До листа додавався файл з текстовим документом під назвою “Зовнішньополітична діяльність команди”. Документ починається з загальних формулювань: “Організація мітингів, пікетів та інших протестних акцій в країнах ЄС, спрямованих на дискредитацію подій або осіб, що суперечать зовнішньополітичним трендам РФ; публікація матеріалів в ЗМІ країн ЄС, США та Туреччини, які відстоюють національні інтереси РФ” і т. п. В кінці документа був розділ, де називалося ім’я члена ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” Маркуса Фронмайера, якого слід підтримувати на виборах в парламент. У документі його називали “своїм, абсолютно підконтрольним депутатом”. “Альтернативу” вважають найбільш дружньою Кремлю партією в Німеччині, яка виступає за скасування санкцій проти РФ. У 2016 році Фронмайер відвідував Крим. Крім того, він багато разів літав до Москви.

У підсумку на виборах “Альтернатива для Німеччини” отримала 12,6% голосів – партія стала третьою, що дозволило їй створити в парламенті фракцію з 94 депутатів. Як зазначає “МБХ медіа”, за радянських часів Прем’як служив контррозвідником в ВМФ. У 80-і роки він в званні капітана I рангу був начальником особливого відділу КДБ СРСР у 17-й оперативній ескадрі кораблів Тихоокеанського флоту (базувалася в портах В’єтнаму і Камбоджі). Потім був призначений начальником особливого відділу КДБ на Камчатської військової флотилії. Ймовірно, він міг дослужитися до звання контр-адмірала. У 2000-х роках Прем’як був начальником відділу правового забезпечення секретаріату Організації Договору про колективну безпеку. Видання припустило, що він може бути пов’язаний з Владиславом Сурковим.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply