Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Розрита могила, що кличе до дії

Автор:

|

Січень 04, 2017

|

Рубрика:

Розрита могила, що кличе до дії

0104___08-22

Інтернет-видання України 4 січня продовжили тему вчорашньої ексгумації останків українського поета Олександра Олеся та його дружини на Ольшанському кладовищі у Празі. Так, тут проблему вже можна вважати вирішеною. Посольство України у Канаді оперативно розшукало двох правнуків Олександра Олеся. Від родини отримано згоду на його перепоховання в Україні. Але ця прикра історія оголила в усій повноті велику проблему, яка має дві складових. По-перше, в силу особливих обставин, що склалися в Україні внаслідок невдачі у визвольних змаганнях сторічної давнини, дуже багато видатних українців змушені були покинути Вітчизну. Їх могили є зараз у десятках країн. По-друге, Чехія – не єдина держава, де прийнято платити ренту за місце на кладовищі. Тому інцидент, подібний до того, що стався з могилою Олександра Олеся може повторитися і в інших місцях.

Вже чуються тривожні голоси щодо могили засновника Організації Українських націоналістів (ОУН) Євгена Коновальця. Покояться за кордоном Симон Петлюра, Володимир Винниченко, що належали до найвищого керівництва Української Народної Республіки (УНР). А є ще й Росія, де поховано немало цвіту нашої нації. Видатний режисер Олександр Довженко, який помер у Москві, просив похоронити в Україні хоча б його серце. Але цей заповіт виконано не було.

Аби те, що сталося з могилою Олександра Олеся, не повторилося, в Україні на державному рівні слід створити особливий комітет, що опікуватиметься могилами видатних українців за кордоном, а при потребі організовуватиме перепоховання. Так можна узагальнити висновки, що місяться 4 січня з цього приводу в українських інтернет-ресурсах.

На світлині: могила Євгена Коновальця на цвинтарі «Кросвейк» у Роттердамі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply