Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Росію від санкцій жодне вето не врятує

Автор:

|

Липень 28, 2017

|

Рубрика:

Росію від санкцій жодне вето не врятує

Як і прогнозували експерти, верхня палата конгресу США ледь не одноголосно затвердила закон про санкції проти Росії, Ірану і КНДР. Як пише 28 липня сайт ВВС, за проголосувало 98 сенаторів, а проти – лише два. Палата представників схвалила законопроект на початку тижня і теж зробила це переважною більшістю голосів. Щоб санкції почали діяти, бракує лише підпису Дональда Трампа.

Документ вийшов об’ємний – 184 сторінки. І приблизно половина з них стосується Росії. Згадано все – дії щодо України, кібератаки на США та інші країни,спроби вплинути на результат виборів, підтримка Башара Асада в Сирії, корупція, порушення прав людини та інше. У розділі про допомогу в досягненні енергетичної безпеки України прямо згадується необхідність протидії будівництву газопроводу «Північний потік – 2» з Росії по дну Балтійського моря до Німеччини. Але головне в новому законі – він позбавляє президента США можливості скасовувати санкції проти Росії без дозволу парламенту.

Теоретично, Дональд Трамп, якщо справді надумав зблизитися з Кремлем, може накласти вето. Але практично це нереально. По-перше, при настільки солідарному голосуванні ветування викличе жорстку конфронтацію з парламентом. По-друге, Конгрес легко подолає його, бо для цього потрібно лише дві третини голосів, а законопроект набрав набагато більше.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply