Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Росію протягують у ПАРЄ, шанси протистояти цьому – незначні

Автор:

|

Травень 17, 2019

|

Рубрика:

Росію протягують у ПАРЄ, шанси протистояти цьому –  незначні
Голова делегації Верховної Ради України у ПАРЄ Володимир Ар’єв

Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) підтримав позицію, що усі країни-члени повинні мати право брати участь у діяльності статутних органів організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генсека організації у червні. Рішення Комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ) не повертає Росію до Парламентської асамблеї РЄ, але ситуація є ризикованою. Про це написав у Facebook голова делегації Верховної Ради України у ПАРЄ Володимир Ар’єв, коментуючи рішення річної сесії КМРЄ у п’ятницю у Гельсінкі.

«Ситуація в Раді Європи є паскудною. Але Росію в ПАРЄ ще не повернули. Мушу трохи уточнити. Це неможливо зробити без внесення змін в регламент ПАРЄ. Рішення приймає тільки ПАРЄ, а не Комітет міністрів. Урядова складова не вирішує за парламентську. Але сьогодні у Гельсінкі більшість міністрів закордонних справ членів Ради Європи дали відповідний сигнал ПАРЄ», – зазначив Ар’єв.

Він окреслив два подальші рішення відносно Росії. Йдеться про засідання регламентного комітету Асамблеї 3 червня і голосування на сесії 25 червня. «Ризик безумовного повернення Росії великий. Дуже великий. Українська позиція ослаблена і ситуацією у ВР (неважливо, розпуск чи без коаліції – все погано), і повною відсутністю позиції новообраного президента, який на момент голосування вже отримає свою булаву», – написав Ар’єв.

За словами делегата ПАРЄ від України, наслідки такого рішення очевидні: початок розвороту санкцій проти Росії та суттєвий підрив довіри до ключової організації, яка 70 років тому була заснована для захисту демократії, прав людини та верховенства права.

«Але будемо боротися до кінця. Ми вистоїмо, навіть якщо в Раді Європи бетон європейських цінностей почне розвалюватися», – переконаний Ар’єв. 

Як повідомляв Укрінформ, 17 травня КМРЄ на рівні глав МЗС на річній сесії у Гельсінкі підтримав позицію, що усі країни-члени повинні мати право брати участь у статутних органах організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генерального секретаря Організації у червні. Водночас, як нагадали міністри, одним із фундаментальних зобов’язань країн-членів є сплата внесків до бюджету РЄ. Окрім цього, глави МЗС заявили, що вони б вітали той факт, якщо усі країни-члени зможуть взяти участь у сесії ПАРЄ у червні, відзначаючи важливість виборів генерального секретаря Ради Європи і суддів Європейського суду з прав людини. Міністри також підкреслили важливість посилення координації у діях КМРЄ і ПАРЄ задля «зміцнення спроможності Організації ефективніше реагувати на ситуації, коли країна-член порушує свої статутні зобов’язання або не дотримується стандартів, фундаментальних принципів та цінностей Ради Європи».

Росія у червні 2017 року вдалася до фінансового шантажу РЄ, пояснюючи це накладанням на її делегацію санкцій у ПАРЄ. Водночас санкції відносно РФ в Асамблеї вже не є чинними від січня 2015 року. Натомість Росія спекулює цим питанням та не заявляє своїх делегатів на сесії Асамблеї.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.Водночас рішення Комітету міністрів ще має затвердити у червні ПАРЄ.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що скасування Радою Європи вимог до Росії щодо виконання нею своїх зобов’язань як країни-члена може призвести до  відмови від дотримання Мінських домовленостей.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба назвав рішення КМРЄ, яким Росію можуть повернути до ПАРЄ без виконання зобов’язань, продовженням агресії проти України та окупації Криму, суперечливим та ганебним.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply