Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Росія вшановує пам’ять Бориса Нємцова

Автор:

|

Лютий 25, 2018

|

Рубрика:

Росія вшановує пам’ять Бориса Нємцова

Поминальні заходи з нагоди третіх роковин його загибелі організовано у багатьох містах країни. Грандіозна хода відбулася 25 лютого у центрі Москви. За даними волонтерів проекту «Білий лічильник», загальна чисельність акції перевищила сім тисяч осіб.

Місця збору учасників акції оглядали поліцейські. Вони не дозволили нести транспаранти з написами «Путін, досить брехати і воювати» і «Я проти анексії Криму». Від активістів «Відкритої Росії» зажадали вирізати з плакатів логотипи руху. Правозахисники повідомляють про кількох затриманих активістів.

У ході взяли участь кандидати у президенти Росії Ксенія Собчак і Григорій Явлінський, лідер опозиційної партії ПАРНАС Михайло Касьянов, засновник Фонду боротьби з корупцією Олексій Навальний, а також представники багатьох опозиційних політичних рухів.

Лідера російської опозиції, щирого друга України Бориса Нємцова застрелили на Великому Москворецькому мосту 27 лютого 2015 року. Вирок у справі про вбивство винесли торік у липні. Виконавця вбивства Заура Дадаева засудили до 20 років ув’язнення, четверо його спільників отримали від 11 до 19 років. Замовника злочину досі не встановлено.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply