Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Росія перешкоджає внесенню “Новачка” до списку заборонених хімікатів

Автор:

|

Квітень 12, 2019

|

Рубрика:

Росія перешкоджає внесенню “Новачка” до списку заборонених хімікатів
Головний офіс Організації із заборони хімічної зброї в Гаазі, Нідерланди

МЗС Канади висловило стурбованість через дії Росії в Організації із заборони хімічної зброї (на фото), це випливає з повідомлення відомства, яке було опубліковане 11 квітня.

“Росія відкинула включення “Новачка”в список хімічних речовин, заборонених ОЗХЗ”, – йдеться в повідомленні. На думку відомства, таким чином російська сторона порушила міжнародну домовленість. “Ми і наші партнери будемо і надалі підтримувати роботу ОЗХЗ і притягувати Росію до відповідальності за неприйнятне застосування незаконної хімічної зброї “, – підкреслюється в заяві.

Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок висловився із цього приводу у  Twitter :

“Росія затримує схвалення пропозиції щодо внесення “Новачка” до списку заборонених хімікатів після атаки в Солсбері. Однак ми впевнені, що більшість членів ОЗХЗ проголосують за внесення до списку у листопаді”

14 січня ОЗХЗ погодилася додати нервово-паралітичну речовину “Новачок” в список заборонених речовин. З проханням внести “Новачок” до Списку 1 додатку до Конвенції із заборони хімічної зброї звернулися США, Великобританія і Нідерланди після замаху на екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. У цей список входять, наприклад, зарин, іприт (гірчичний газ) і VX.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply