Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Росія готується припинити транзит газу через Україну

Автор:

|

Травень 16, 2019

|

Рубрика:

Росія готується припинити транзит газу через Україну

РФ збільшила до рекордних рівнів обсяги постачання газу до Європейського Союзу, що уможливить створення запасів у країнах Європи та переривання транзиту газу територією України у січні 2020 року. Про це у ході Міжнародної інвестиційної конференції 2019 Сoncorde Capital сказав голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, повідомляє Укрінформ.

“Російська сторона неодноразово заявляла про небажання продовжувати транзит після 2020 року. Це озвучували як керівник Газпрому, так і безпосередньо пан Путін. За нашими розрахунками, російська сторона має технічну можливість з наступного року не використовувати російський транзит. Навіть якщо не буде побудовано “Північний потік-2″ – виконуючи мінімальні обсяги постачання газу європейським споживачам у рамках існуючих контрактів на постачання газу”, – сказав Коболєв. Він зазначив, що орієнтовний дефіцит становитиме 5 млрд кубометрів для європейських споживачів.

“Якщо подивитися на темпи, якими Газпром зараз постачає газ, вони рекордні. Я думаю, додаткові запаси створюються для покриття дефіциту. Вірогідність, що 1 січня ми отримаємо повне переривання, як це було у січні 2009 року, досить велика. Як це вплине на Україну? Думаю, не буде занадто жорстко, якщо я скажу, що це викличе кризу, у тому числі, політичну. І для новообраного Президента, і для всіх нас важливо підготуватися”, – наголосив Коболєв. За його словами, Україна має створити достатні запаси газу, щоб підтримати тиск у газотранспортній системі, оскільки у випадку переривання транзиту в країнах ЄС є велика ймовірність оголошення надзвичайного стану та обмеження можливості для України імпортувати газ із Європи. “Нам треба буде покладатися на власний запас, який, за нашими оцінками, має бути на рівні 20 млрд кубометрів на початок опалювального сезону”, – додав очільник Нафтогазу.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply