Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 12, 2021

Росія буде боротися за «борг Януковича»

Автор:

|

Листопад 14, 2018

|

Рубрика:

Росія буде боротися за «борг Януковича»

Прес-служба російського Міністерства фінансів повідомила у середу, 14  листопада, що до Верховного суду Великої Британії подано апеляцію на рішення Апеляційного суду, яке затвердило повноцінну процедуру розгляду справи про так званий «борг Януковича». Стисло викладемо перебіг подій.

У грудні 2013 року тодішній Президент України Віктор Янукович домовився з Президентом Росії Володимиром Путіним, що Росія надасть Україні кредит на 15 мільярдів доларів через розміщення українських цінних паперів. Невдовзі Росія викупила першу частину цих облігацій на суму $3 мільярди. Восени 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів, крім Росії. Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади.

29 березня 2017 року Високий суд Лондона постановив розглянути позов Росії до України щодо цього боргу в прискореному порядку. Українська сторона вимагала повного процесу і подала апеляцію. Врешті у вересні цього року Апеляційний суд у Лондоні задовольнив скаргу України. Згідно з рішенням, Високий суд Лондона повинен слухати її за повноцінною процедурою з урахуванням усіх політичних її моментів, як того вимагала Україна. Але тепер апеляцію подала Росія.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply