Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 11, 2021

Російських хлопців закликають не служити

Автор:

|

Квітень 01, 2017

|

Рубрика:

Російських хлопців закликають не служити

У суботу, 1 квітня, розпочався весняний призов у Російську армію. І ця дата важлива не лише для юнаків, що туди підуть, а й для так званих «відмовників». У Росії навіть діє Рух, що об’єднує людей, які свідомо відмовляються від військової служби. Заснувала його у Петербурзі вчителька Олена Попова разом з однодумцями. Спільними зусилями їм вдалося допомогти кільком сотням молодих людей, які не бажають служити, відправитися на альтернативну службу, отримати відтермінування від призову і навіть повне звільнення від нього. Це порівняно небагато, але рух шириться і набирає сили. А від початку російської агресії в Україні число тих, що воліють уникнути служби й сумної перспективи втратити здоров’я чи навіть життя через своїх недолугих правителів, прискорено зростає.

Закон про альтернативну цивільну службу в Росії прийняли ще 15 років тому, але ним мало хто зумів скористатися. Влада і призовні комісії користуються тим, що юнаки не знають, як оформляти документи, і не наважуються відстоювати свої права. Отож, активісти проводять майстер-класи на тему звільнення від призову. Дають юнакам, наприклад, відповіді не таку питання: «Прийшла повістка – що робити?», «Прийшов поліцейський – що робити?». На одній з недавніх дискусій йшлося про те, що призовників змушують роздягатися донага під час медичного огляду, залишати особисті речі без нагляду, відповідати на особисті питання у присутності сторонніх. Всі ці свідомі методи приниження  суперечать законам і російській конституції.

Активісти завчасно підготувалися до весняної призовної кампанії 2017 року. Зокрема, склали перелік порушень, характерних для військкоматів. А там, всупереч закону, відбирають у призовників паспорти, не пускають на засідання комісії представників призовника навіть за дорученням, забороняють здійснювати фото- і відеозйомку та користуватися телефонами. Розтиражовано навіть зразок скарги, яку можна подати у прокуратуру.

Дуже промовисту акцію Рух відмовників провів на сам російський день захисника Вітчизни, 23 лютого цього року у Петербурзі на Марсовому полі. Фото Давида Френзеля з сайту «Радіо Свобода».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply