Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Російську агресію видно і з космосу

Автор:

|

Грудень 21, 2016

|

Рубрика:

Російську агресію видно і з космосу

1221___08-2

Сайт «Радіо Свобода» розповідає 21 грудня про нову доповідь дослідницької групи Bellingcat. Цього разу її експерти використали супутникові фото Google Earth і проаналізували вирви від снарядів та сліди переміщень військової техніки по обидва боки російсько-українського кордону. І зробили висновок – російські війська влітку 2014 року вели артилерійський вогонь по території України. При цьому було випущено тисячі снарядів.

Саме число артилерійських ударів, а також те, що вони були спрямовані у зону конфлікту в Донецькій і Луганській областях, виключає можливість випадкового чи помилкового ведення вогню. Його просто не могли відкрити без наказу військового керівництва країни. Дослідники наголошують: «Ці атаки можна вважати виключно актом військових дій Російської Федерації проти України».

Нагадаємо, що у той час як Кремль постійно заперечує присутність підрозділів збройних сил Росії на Донбасі, Bellingcat доводить, що тисячі російських військовослужбовців отримали державні нагороди за участь в конфлікті на Україні. Ця команда дослідників також простежила рух з Росії в Україну зенітно-ракетного комплексу «Бук», з якого в липні 2014 року був збитий «Боїнг-777» Малайзійських авіаліній.

На світлині: засновник групи Bellingcat Еліот Гіґґінс.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply