Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Російські хакери замахнулися на Новий Рим

Автор:

|

Серпень 27, 2018

|

Рубрика:

Російські хакери замахнулися на Новий Рим

Про це йдеться в журналістському розслідуванні, оприлюдненому у понеділок, 27 серпня, агенцією «Associated Press». Як твердять автори, російські хакери з угрупування Fancy Bear намагалися зламати електронну пошту кількох митрополитів Константинопольської Православної Церкви.

За даними агенції, 78-річний Святійший Вселенський Патріарх Варфоломій I, Архієпископ Константинополя – Нового Риму не має особистої електронної пошти. Відтак, атаки було спрямовано на його основних помічників. І саме тих, що займаються питаннями про надання автокефалії Українській Православній Церкві.

У квітні Синод Вселенського патріархату прийняв до розгляду звернення до Варфоломія І з проханням надати Томос про автокефалію (указ про самостійність) для Української Православної Церкви. Таке рішення Константинопольського патріарха, як очікується, зміцнить українську державність, а водночас – послабить позиції Москви, яка через свою церкву чинить вплив на Україну. У Московському патріархаті звернення української влади до Вселенського патріарха назвали втручанням у церковні справи.

Хакерів Fancy Bear пов’язують з Кремлем, але російська влада, і це не дивно, усі звинувачення заперечує.

Світлина: Президент України Петро Порошенко і Святійший Вселенський Патріарх Варфоломій I.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply