Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Росія відмовилася від переговорів про транзит газу

Автор:

|

Травень 20, 2019

|

Рубрика:

Росія відмовилася від переговорів про транзит газу

РФ відмовилася брати участь у травневому раунді тристоронніх переговорів про транзит газу через Україну. Про це стало відомо відразу після інавгурації Володимира Зеленського, повідомив виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко в Facebook, пише DT.UA/

“Враховуючи, що російська сторона відмовилася проводити тристоронні переговори в травні, на червень переговори теж не були узгоджені, то стає очевидним, що вони свідомо затягують цей процес”, – написав він. Вітренко припустив, що Росія очікує рішення Данії щодо будівництва “Північного потоку-2” в її економічній зоні. Від цього рішення залежить, запустить “Газпром” цей газопровід вчасно або запуск проекту затягнеться на півроку, уточнив виконавчий директор НАКу. Раніше повідомлялося, що в Єврокомісії заявили, що переговори щодо транзиту російського газу в Європу через територію України в тристоронньому форматі необхідно провести якомога швидше. У  НАКу припускають, що “Газпром” може припинити транзит газу через територію України в січні 2020 року, після того як закінчиться термін чинного контракту.

21 січня в Брюсселі завершилися тристоронні переговори щодо транзиту газу з РФ до Євросоюзу через ГТС України. Наступний раунд переговорів було заплановано на травень. “Нафтогаз” і Еврокомміссія наполягають на збереженні транзиту і підписанні нового договору, який відповідатиме європейському енергетичному законодавству. У свою чергу, у “Газпромі” висловили готовність без консультацій продовжити договір, підписаний в 2009 році тодішнім прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко. Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович уточнив, що запропонував “Нафтогазу” і “Газпрому” підписати контракт терміном не менш як на 10 років.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply