Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 19, 2021

Роковини початку кривавих подій

Автор:

|

Лютий 18, 2019

|

Рубрика:

Роковини початку кривавих подій

У понеділок, 18 лютого, минає рівно п’ять років, відколи почалися розстріли активістів Євромайдану. Цього дня 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України. Вони вимагали від влади невідкладних рішень щодо виходу з політичної кризи і врегулювання ситуації в країні. Тоді працівники силових структур за розпорядженням свого керівництва вдалися до жорстоких дій.

Наслідки виявилися трагічними. На вулицях Інститутській та Грушевського, у Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 10 людей. Окрім того 509 осіб отримали тілесні ушкодження, з них 37 – тяжкі, 85 – середньої тяжкості. Пізніше, у ніч на 19 лютого 2014 року, під виглядом проведення так званої «антитерористичної операції», відбувся штурм Майдану. У протистояннях загинуло 16 осіб, 206 зазнали тілесних ушкоджень, з них 35 – тяжких і 31 – середньої тяжкості. Під час пожежі у приміщенні Будинку профспілок загинули ще дві особи.

А загалом у період 18-20 лютого 2014 року у центрі столиці віддали життя понад сто осіб. Героїв тих днів відтоді називають Небесною Сотнею.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply