Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Різдвяний етнофестиваль у місті Дніпрі

Автор:

|

Січень 08, 2017

|

Рубрика:

Різдвяний етнофестиваль у місті Дніпрі

0108___02-34

Україна настільки велика, що народні традиції у різних її регіонах можуть суттєво різнитися. Є свій особливий колорит і у відзначенні великих релігійних свят на східних теренах колишніх козацьких земель. 8 січня це можна було побачити і навіть самому стати учасником на головній площі міста Дніпра, де відбувся різдвяний етнофестиваль «Країна Мрій різдвяна».

Втім, не забули віддати належне також традиції західних областей України і вперше виставили різдвяну шопку. А в основній мистецькій програмі виступали гурти колядників, кращі з яких навіть давали майстер-класи з виконання колядок, щедрівок, народних танців. Порадували своїм мистецтвом фольклорний колектив «Моравський шлях» та дитячі ансамблі. Було й дійство незвичне і водночас зворушливе – з чого лише не видобуває мелодію наш співучий народ! Гості фестивалю з інтересом спостерігали, як можна примусити зазвучати старовинні народні ужиткові речі. У вправних руках музичними інструментами ставали, наприклад, дерев’яний рубель, ложка, рогач…

Усіх охочих навчати виготовляти різдвяні зірки та ялинкових іграшок із соломи. Дітей розважали традиційними народними іграми та забавами, які етнографи зібрали в різних регіонах України, зокрема, на Слобожанщині. А увечері почали виступ українські гурти й виконавці – «Бурдон», Joryj Kloc, ILLARIA, а також керівник проекту «Країна Мрій різдвяна» Олег Скрипка з «Ле Гранд Оркестром».

0108___02-33

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply