Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Рішуче європейське «Ні!» пластмасовому сміттю

Автор:

|

Жовтень 24, 2018

|

Рубрика:

Рішуче європейське «Ні!» пластмасовому сміттю

Європарламент у середу, 24 жовтня, у першому читанні переважною більшістю голосів ухвалив заборону виробів одноразового використання з пластику – одноразового посуду, соломинок для пиття, тонких пластикових пакетів та інших.

Відтак чималий перелік одноразових продуктів, альтернативи для яких вже існують, повинні бути повністю заборонені у Європейському союзі з 2021 року. Пластикові пляшки передбачається збирати окремо. При цьому до кінця 2025 року 90 відсотків одноразових пластикових пляшок повинні підлягати переробці.

Міністри охорони навколишнього середовища країн Євросоюзу мають намір ще до кінця поточного року узгодити єдину лінію в цьому питанні. Далі планується почати переговори між представниками Європарламенту, країн-членів ЄС та Єврокомісії. Остаточно нові приписи будуть прийняті спільно Європарламентом і країнами спільноти.

За даними Європарламенту, три чверті всього сміття в світовому океані мають пластмасове походження. В ЄС одноразові вироби з пластику складають приблизно половину обсягу сміття на пляжах.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply