Новини для українців всього свту

Thursday, Mar. 4, 2021

Рішення ПАРЄ щодо Росії ставить під сумнів майбутнє Ради Європи

Автор:

|

Червень 28, 2019

|

Рубрика:

Рішення ПАРЄ щодо Росії ставить під сумнів майбутнє Ради Європи

Український Конгресовий комітет Америки (УККА), найбільше представництво української громади в США, засудив рішення ПАРЄ повернути Росію до Асамблеї та заявив, що такі кроки ставлять під сумнів майбутнє існування Ради Європи. Про це йдеться в офіційній заяві УККА, повідомляє Укрінформ.

“У результаті безпрецедентного тиску й фінансового шантажу Російської Федерації Парламентська асамблея Ради Європи беззастережно поступилася своєю правомірністю, відновивши право голосу Російської Федерації, ігноруючи власні висновки про те, що Росія неодноразово порушувала Статут Ради Європи і зобов’язання Росії перед Радою”, – підкреслюється в заяві. У цьому зв’язку нагадується, що після вторгнення РФ в Україну в 2014 році ПАРЄ позбавила РФ право голосу та прийняла резолюції, які засуджують дії Росії:

  • за порушення прав меншин у Криму, зокрема кримських татар і українців;
  • за обмеження доступу до Криму міжнародним організаціям, включаючи органи з прав людини Ради Європи;
  • за припинення роботи кримськотатарського телеканалу ATR, загрози кримськотатарським організаціям, заборону діяльності кримськотатарського Меджлісу заборону повернутися до Криму членам парламенту України Мустафі Джемілеву й Рефату Чубарову.

Крім того, нагадується про відмову Росії виконувати рішення Трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків і суден; про оголошення офіційних звинувачень щодо ураження російською системою ППР цивільного рейсу MH-17; про застосування хімічної зброї в Солсбері; а також про активне прагнення Кремля дестабілізувати демократію по всій Європі.

“УККА засуджує рішення Ради Європи відновити повноваження Росії в ПАРЄ та виступає разом з народами України, Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі й Словаччини щодо їхнього рішучого демаршу в ПАРЄ. Позиція незгоди цих делегацій, продемонстрована європейському континенту ставить під сумнів майбутнє Ради Європи, яка, на їхню думку, “втрачає довіру людей, яких вона захищає”, – наголосили в Комітеті.

Сьогодні громадяни Криму та райони на сході України “живуть під постійною загрозою терору” з боку російських окупантів, а понад 100 українців досі перебувають у російських в’язницях. В УККА підкреслили, що завдяки міжнародному тиску, санкціям США і ЄС на Росію продовжуватиметься тиск для примушення її припинити порушення міжнародного права і вивести всі свої сили з міжнародно визнаної території України.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply