Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

Річниця референдуму про незалежність Каталонії

Автор:

|

Жовтень 01, 2018

|

Рубрика:

Річниця референдуму про незалежність Каталонії

Її відзначають у понеділок, 1 жовтня. За повідомленнями ЗМІ, цього дня на масові акції вийшло значно менше каталонців, ніж це було під час референдуму рік тому.

Демонстрації не привели до серйозних перебоїв у роботі транспорту. Однак сотні протестувальників таки тимчасово заблокували дороги і залізничні магістралі. У столиці автономії Барселоні студенти 1 жовтня, провели ходу у центрі міста. У муніципалітеті Сант-Джуліа-де-Раміс лідери сепаратистів виступали з промовами, в той час як інші учасники акції відтворювали процедуру голосування. Рік тому тут відбулися зіткнення між поліцейськими і виборцями, які брали участь в несанкціонованому референдумі про незалежність Каталонії. У Жироні учасники акції всілися на залізничних коліях на вокзалі. Інші перекривали дороги автомобільними шинами, щоб перешкодити руху транспорту.

Згідно з повідомленнями, організатори протестних заходів в останню хвилину відмовилися від наміру блокувати рух транспорту. За даними поліції, в Барселоні демонстрації майже не позначилися на дорожньо-транспортної ситуації.

Згідно з опитуваннями, населення Каталонії як і раніше розділене приблизно порівну між прихильниками і противниками незалежності від Іспанії. 1 жовтня 2017 року майже 90 відсотків учасників референдуму висловилися за відділення Каталонії. Однак активність виборців склала тоді лише 42 відсотки.

Світлина AFP: деякі маніфестанти прийшли протестувати у каталонському національному одязі і з бутафорськими рушницями.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply