Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

РФ хоче скликати Раду безпеки ООН у зв’язку з законом про українську мову

Автор:

|

Травень 18, 2019

|

Рубрика:

РФ хоче скликати Раду безпеки ООН у зв’язку з законом про українську мову

Росія просить скликати засідання Ради безпеки ООН у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Про це в Facebook повідомив спікер постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

«… стало відомо, що делегація Російської Федерації звернулася до голови Ради безпеки ООН з проханням скликати засідання в зв’язку з прийняттям Верховною Радою України закону” Про забезпечення функціонування української мови як державної “. Засідання може відбутися наступного понеділка », – повідомив Ніколенко.

За його словами, це абсурд, оскільки функціонування української мови «жодним чином не загрожує міжнародному миру і безпеки, підтримання яких є завданням Радбезу ООН».

«Цей закон – наше внутрішнє питання, який в Кремлі намагаються політизувати … Рішення про дату і час проведення засідання повинен схвалити голова. У травні це – Індонезія », – зазначив Ніколенко.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін також прокоментував ініціативу РФ скликати засідання Ради Безпеки ООН щодо українського закону про мову.

“ Для нас відродження української мови – це питання не тільки гуманітарне і не тільки політичне. У нинішніх умовах це, перш за все, питання національної безпеки і нашого виживання як народу й держави”, – написав міністр. На переконання Клімкіна, Кремль свідомо “махлює” з поняттями «етнічний росіянин» і «російськомовна людина», ставлячи між ними знак рівності й присвоюючи собі право захищати їх навіть зі зброєю у руках. Саме під гаслами «захисту російськомовних» Росія окупувала в 2014-му Крим та Донбас і намагалася створити на нашій землі свою фейкову «Новоросію», наголосив глава МЗС.

“А з російською у нас жодних проблем. В нас проблеми з тими у Росії, хто не хоче бачити незалежної соборної України та української політичної нації”, – підкреслив урядовець.

Коментуючи ухвалення закону про мову, він наголосив, що з погляду міжнародної практики не відбулося нічого екстраординарного, і українська мова не отримала “жодних особливих прав і привілеїв, які б могли викликати бодай найменші підозри щодо недемократичності чи шовінізму”.

“Просто в Україні нарешті спромоглися ухвалити закон про державну мову, як того вже давно вимагала наша ж Конституція. Такі закони давно існують у багатьох демократичних державах, і наш на їхньому тлі виглядає цілком стандартно, адже він забезпечує українській мові такі ж права та можливості, які має державна мова в будь-якій цивілізований і благополучній країні”, – зауважив міністр.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply