Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

РФ більше не є стратегічним партнером Євросоюзу, вважають у Брюселі

Автор:

|

Березень 13, 2019

|

Рубрика:

РФ більше не є стратегічним партнером Євросоюзу, вважають у Брюселі

Європарламент заявив, що Росія більше не є стратегічним партнером Євросоюзу , і тому Угоду про партнерство та співробітництво (УПС) 1994 року треба переглянути. Відповідна резолюція опублікована на сайті Європарламенту.

У документі зазначається, що відносини між ЄС і Росією повинні грунтуватися, зокрема, на принципах міжнародного права і демократії. У Європарламенті заявили, що повернення до колишніх відносин неможливе, поки Росія «не виконає Мінських угод і не відновить територіальну цілісність України». У Європарламенті також «висловили жаль з приводу значного погіршення становища в галузі прав людини і поширення  невиправданих обмежень прав на свободу вираження поглядів, асоціацій та мирних зібрань в Росії». Його члени «стурбовані тим, що Росія демонструє готовність застосовувати військову силу проти інших країн».

Європарламент засудив участь Росії в справі про отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, а також в дезінформації і кібератаках, які, йдеться в резолюції, проводилися російськими спецслужбами для дестабілізації інфраструктури зв’язку та посилення напруженості в країнах ЄС.

Документ закликає надавати постійну політичну і фінансову підтримку активістам громадянського суспільства, правозахисникам, блогерам, незалежним ЗМІ, журналістам-розслідувачам, вченим, громадським діячам та неурядовим організаціям. У ньому пропонується ввести санкції проти неназваних офіційних осіб і інших людей, «які несуть відповідальність за корупційні дії або серйозні порушення прав людини». У резолюції стверджується, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» має бути припинено, тому що воно суперечить інтересам Євросоюзу. Резолюцію проти реалізації «Північного потоку-2» Європарламент вже приймав в грудні минулого року. До цього проти нього виступила нижня палата Конгресу США, а на початку грудня минулого року Держдепартамент закликав країни Європи до відмови від будівництва.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply