Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Режим однобокого перемир’я

Автор:

|

Квітень 01, 2017

|

Рубрика:

Режим однобокого перемир’я

Cубота, 1 квітня – з цієї дати на Донбасі повинен початися передвеликодній режим тиші. Такої домовленості досягнуто минулої середи на засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вже привітав припинення бойових дій на сході України і закликав обидві сторони «цілковито дотримуватися узятих на себе зобов’язань».

Наразі виконує ці зобов’язання лише одна сторона. Як повідомляє 1 квітня штаб АТО, о  00.00 годин замовкла не уся зброя. Вздовж лінії розмежування стрілянина триває. Окупаційні війська вже не менше десятка разів порушували режим тиші.

А доба, що передувала анонсованому замиренню, видалася дуже складно. Контрольовані російською владою бандформування відкривали вогонь 94 рази. При цьому переважно застосовували заборонене Мінськими угодами важке озброєння. Включно з танками, «градами» і 152-міліметровими гарматами.

Отож, чи буде вдалим Великоднє перемир’я, чи завершиться воно, як і усі попередні, сказати важко. Відомо лише, що за час конфлікту на Донбасі загинуло близько 10 тисяч осіб.

На світлині AFP: контрольно-пропускний пункт проросійських сепаратистів біля Станиці Луганської.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply