Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Революції Гідності виповнилося 5 років

Автор:

|

Листопад 21, 2018

|

Рубрика:

Революції Гідності виповнилося 5 років

21 листопада 2013 року тодішній прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна не буде підписувати угоду про асоціацію з Євросоюзом. Це спричинило мирний протест українців, який згодом переріс у революцію. Масові й рішучі акції людей призвели до зміни влади в країні. У зіткненнях тоді загинуло понад 100 осіб. Чотири роки тому Президент України своїм указом оголосив 21 листопада Днем гідності та свободи.

Сьогодні у столиці та по усій Україні відбувається низка урочистих заходів. Пам’ять загиблих героїв вже вшанували на Алеї Героїв Небесної сотні у Києві. Там відбувся поминальний молебень та покладання квітів до меморіалу.

Вже за традицією, Генпрокуратура України провела цього дня брифінг про перебіг розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності. Ось кілька з оголошених журналістам цифр: вже розкрита велика частина з 4 тисяч 700 злочинів, на причетність до справ перевіряють 15 тисяч осіб, 442 громадянина проходять як підозрювані, висунуто 279 звинувачень, безпосередньо в убивствах мітингувальників офіційно підозрюють 56 осіб, 52 винним винесені вироки, дев’ять з них засуджені до позбавлення волі.

Світлина: Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко взяли участь у церемонії вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply