Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Присуджено Нобелівську премію з фізики

Автор:

|

Жовтень 02, 2018

|

Рубрика:

Присуджено Нобелівську премію з фізики

Імена її цьогорічних лауреатів стали відомі у вівторок, 2 жовтня. Це троє вчених, які досліджують лазери. Нагороду присуджено американцеві Артуру Ашкіну, французу Жерару Муру і канадці Донні Стрикланд.

96-річний Артур Ашкін отримав половину премії за винахід оптичного пінцета. Цей інструмент дозволяє маніпулювати мікроскопічними частинками за допомогою лазерного світла. 74-річний Жерар Муру і 59-річна Донна Стрикленд розділять другу половину премії за роботи у галузі створення ультракоротких і високоінтенсивних лазерних імпульсів.

Канадка стала третьою жінкою – лауреатом Нобелівської премії з фізики. У 1903 році нагороду отримала знаменита Марія Склодовська-Кюрі за дослідження радіації, а в 1963 році другою стала Марія Гепперт-Майер за відкриття, що стосуються структури оболонки ядра.

Нобелівська премія вважається найпрестижнішою у світі науки. Її розмір залежить від доходів Нобелівського комітету і цього року становить майже $1 мільйон. Церемонія нагородження названих лауреатів за традицією відбудеться у Стокгольмі 10 грудня, в річницю смерті Альфреда Нобеля

Світлина: Донна Стрикленд стала третьою жінкою – лауреатом Нобелівської премії з фізики.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply