Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Припиняйте смітити у космосі!

Автор:

|

Квітень 18, 2017

|

Рубрика:

Припиняйте смітити у космосі!

У вівторок, 18 квітня, сайт «ВВС» розповів про основні висновки з дослідження Саутгемптонського університету, що присвячене особливій проблемі земної орбіти. Річ у тім, що запуск тисяч дешевих телекомунікаційних супутників може призвести до збільшення обсягу космічного сміття та зростання кількості зіткнень. За наступні 200 років, за словами британських науковців, супутники можуть потрапляти в аварію у півтора рази частіше.

Автор дослідження Г’ю Льюїс звертає увагу на те, що вже налагоджено серійне виробництво супутників. Таким чином знизилася їх вартість, що дозволяє нарощувати кількість. Учений вважає, що наступного року в космос запустять значно більше супутників, ніж зазвичай. А на сьогодні на орбіті Землі вже є близько 1300 чинних апаратів. Тому проблема зіткнень стає щораз актуальнішою.

Втім, вже розроблено методи, які мінімізують можливість космічних аварій. Перш за все, після закінчення місії супутника варто його опустити на низьку орбіту, щоб він згорів у атмосфері. Ще потрібно зменшувати розміри та вагу апаратів і організовувати спецмісії із зняття з орбіти несправних супутників.

Однак в умовах конкуренції, зазначають вчені, не усім вдасться дотримуватися таких нормативів. Тому небезпека перенасичення космічного простору навколо Землі існуватиме.

На земній орбіті зараз налічується близько 750 тисяч об’єктів завбільшки в один сантиметр. Такий обсяг сміття та його швидкість – 40 тис. км на годину – вже становлять суттєву перешкоду подальшому освоєнню космосу.

Проблему з космічними відходами намагаються вирішити. Так, наприкінці минулого року Японія запустила вантажний корабель із завданням прибрати у ближньому космосі хоча б невелику частину сміття.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply