Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Проукраїнський вчений з Ялти завітає до ФСБ

Автор:

|

Лютий 26, 2017

|

Рубрика:

Проукраїнський вчений з Ялти завітає до ФСБ

Науковця та кандидата біологічних наук Гурія Корнільєва, який ще в 2014 році відмовився отримувати російський паспорт в Криму, «запросили на бесіду» до Федеральної служби безпеки (ФСБ). Про це вчений повідомив Кримській правозахисній групі.

«У понеділок, 27 лютого, о 10 год. у мене незвичайний захід: викликали в Прикордонне управління ФСБ в м. Сімферополі (вул. Федотова, 27) «відповісти на кілька запитань». Про причини не сказали і навіть представитися відмовилися («не телефонна розмова»)», – зазначив пан Корнільєв.

У 2014 році вчений підтримав Україну під час анексії Криму. Тоді під час однієї із міжнародних конференцій науковець заявив колегам із країн Митного союзу, що на півострові відбувається відкрита військова інтервенція Росії. Водночас він відмовився від паспорта агресора та принципово отримав вид на проживання в Криму. Після цього на роботі  у Нікітському ботанічному саду Гурія Корнільєва декілька разів просили відкликати свою відмову від російського паспорта. Та зрештою 8 серпня 2016 року його звільнили, мотивуючи це скороченням штату працівників. Правозахисники вбачають у цьому порушення прав людини.

Відповідно науковцеві одразу запропонували посаду на материковій Україні, та він відмовився. На півострові мешкає його мама, яку не можна залишити.

Додамо, сьогодні в Криму відпустили 4 з 10 кримських татар, яких затримали біля дому активіста Марлена Мустафаєва. Правоохоронцям тоді не сподобалося, що громадяни знімали обшуки на відео, тому їх заарештували на 5 діб за «несанкціонований масовий захід». Самого активіста «посадили» на 11 днів.

Світлини: Кримська правозахисна група.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply