Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Протест синів першого Президента Грузії

Автор:

|

Грудень 15, 2018

|

Рубрика:

Протест синів першого Президента Грузії

«Радіо Свобода» повідомляє у суботу, 15  грудня, що в Тбілісі старші сини Звіада Гамсахурдії Костянтин і Цотне, почали голодування у фойє генеральної прокуратури країни. Саме зараз виповнюється 25 років з часу загибелі їхнього батька.

За офіційними даними, Звіад Гамсахурдія, обраний Президентом 26 травня 1991 року, наклав на себе руки 30 грудня 1993 року по закінченні громадянської війни, коли його загони зазнали поразки. Однак сини не вірять у версію про самогубство і вже кілька років наполягають на перекваліфікації кримінальної справи на «вбивство державного діяча при обтяжуючих обставинах». Костянтин і Цотне твердять: першого Президента убили грузинські спецслужби за участю одного з членів його охорони, а наказ про ліквідацію надійшов від тодішнього глави грузинської держави, колишнього міністра закордонних справ СРСР, нині покійного Едуарда Шеварднадзе.

За життя сам Едуард Шеварднадзе і члени його найближчого оточення категорично відкидали звинувачення у вбивстві. Колишній міністр держбезпеки Грузії Ігор Гіоргадзе, який живе нині в Москві, не заперечує, що спецслужби оточили село, де переховувався Звіад Гамсахурдія. Але, за його словами, екс-президент добровільно пішов з життя, вистріливши собі в скроню з пістолета. Генеральна прокуратура Грузії наразі не прокоментувала це протестне голодування.

Світлина: сини Звіада Гамсахурдії Костянтин і Цотне.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply