Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Проміжне рішення Міжнародного суду ООН

Автор:

|

Квітень 19, 2017

|

Рубрика:

Проміжне рішення Міжнародного суду ООН

Його винесено 19 квітня на відкритих слуханнях у справі України проти Росії. Втім, якщо підходити до оголошеного сьогодні у Гаазі вердикту більш прискіпливо, то можна твердити про два окремих рішення.

По-перше, суд зажадав від Росії поважати права кримських татар, відновити діяльність кримськотатарського Меджлісу, не блокувати діяльності представницьких органів кримських татар, припинити дискримінацію національних меншин і забезпечити право на отримання освіти українською мовою в Криму. І це однозначно стало перемогою України.

По-друге, не пролунала вимога до Росії припинити підтримку сепаратистів на Донбасі і забезпечити контроль над російсько-українським кордоном. І це сприйнято у Москві із задоволенням.

Втім, є те головне, що однозначно працює на користь України – суд визнав свою юрисдикцію у справі що розглядається. Представник України в суді ООН Олена Зеркаль назвала рішення позитивним і заявила, що тепер українці зосередяться на доведенні своєї позиції під час судового розгляду по суті.

Нагадаємо, 16 січня цього року Україна подала до Міжнародного суду позов, у якому звинувачує Росію у порушенні двох міжнародних договорів – про поборення фінансування тероризму і про ліквідацію усіх форм расової дискримінації. Для Росії це вже другий такий суд. У 2008 році позов подала Грузія, яка звинуватила російську владу в дискримінації грузинського населення на території Абхазії і Південної Осетії. Однак в 2010 році суд прийшов до висновку, що сторони не вичерпали всі можливості досудового врегулювання спору. І тому відмовився розглядати справу по суті. Українські юристи врахували негативний грузинський досвід. І  в середу, 19 квітня, Гаазький суд оголосив, що позов України проти Росії – в його юрисдикції. Отже, процес триває!

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply