Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Пролити світло на російських найманців

Автор:

|

Лютий 18, 2018

|

Рубрика:

Пролити світло на російських найманців

Інформаційна агенція AFP повідомляє у неділю, 18 лютого, про намір офіційного Вашингтона розслідувати інцидент із загибеллю росіян при авіаударі, що його завдали у Сирії сили очолюваного США міжнародного альянсу. Видання наводить заяву міністра оборони США Джеймса Меттіса, яку він зробив на борту літака, повертаючись після візиту до Європи: «Що б не сталося, ми постараємося це з’ясувати. Ми будемо співпрацювати з кожним, хто може відповісти на це запитання».

Як відомо, Москва підтвердила загибель п’яти громадян Росії в ході збройного зіткнення в Сирії. Хоча інтернет-ресурси називають на порядки вище число втрат. Очільник Пентагону зазначив, що російські військові, які координують дії в Сирії з американською стороною, ймовірно, не знали, що під удар можуть потрапити росіяни. Водночас Джеймс Меттіс впевнений, що постраждалі від нього громадяни Росії «отримували вказівки від когось», бо сумнівно, щоб «250 – 300 осіб з власної ініціативи раптом перейшли через річку і, потрапивши на ворожу територію, почали обстріл».

Нагадаємо, що 7 лютого міжнародна коаліція на чолі з США завдала удару по загонах, які наступали на позиції союзних їй «Сирійських демократичних сил». Після цього у ЗМІ з’явилася інформація, що внаслідок удару загинули російські найманці з так званої «приватної військової компанії Вагнера» (ПВК Вагнера). Через тиждень речниця російського Міністерства закордонних справ Марія Захарова говорила «про загибель п’яти осіб, імовірно, громадян Росії». За її словами, загиблі, скоріш за все, прибули до Сирії в обхід офіційних каналів, що ускладнює перевірку інформації. Москва досі завжди заперечувала, що, крім російської регулярної армії, в Сирії діє і ПВК Вагнера. Як перед тим заперечувала її участь у збройному конфлікті на Донбасі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply