Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Прокуратура Швеції відновила справу проти Ассанжа

Автор:

|

Травень 13, 2019

|

Рубрика:

Прокуратура Швеції відновила справу проти Ассанжа

Прокуратура Швеції відновила розслідування у справі про зґвалтування проти Джуліана Ассанжа і зажадає від Великобританії його видачі. Про це генпрокурор Єва-Марі Персон заявила на брифінгу, який транслював Euronews.

Справу відновили за запитом однієї з потерпілих жінок. Її закрили в 2017 році через неможливість здійснити передачу Ассанжа до закінчення терміну давності злочину – 2020 року. Влада Великобританії затримали Ассанжа 11 квітня, після того як Еквадор, в лондонському посольстві якого він перебував близько семи років, відмовив йому в дипломатичному притулку. Пізніше його засудили до 50 тижнів в’язниці за порушення правил виходу під заставу в 2012 році. Британські депутати закликали главу МВС видати Ассанжа Швеції в разі надходження відповідного запиту.

У Швеції Ассанжа підозрювали в згвалтуванні двох жінок в 2010 році. Сам Ассанж звинувачення заперечував і говорив, що таким чином його намагаються притягти до відповідальності за розкриття міжнародних секретних документів. Його видачі у Великобританії також вимагають США, де його звинувачують у змові з екс-аналітиком розвідки в армії Челсі Меннінг для здійснення комп’ютерного злому.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply