Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Прокуратура РФ вимагає 6 років ув’язнення для викраденого підлітка

Автор:

|

Березень 21, 2019

|

Рубрика:

Прокуратура РФ вимагає 6 років ув’язнення для викраденого підлітка

На засіданні Північно-Кавказького окружного військового суду державний обвинувач РФ зажадав 6 років колонії загального режиму для українця Павла Гриба, повідомив «Кавказький вузол». Його звинуватили в підбурюванні до теракту (ч. 1 ст. 205.1 КК) на випускному в Сочі вже після того, як стався сам випускний. Перед дебатами Гриб заявив, що не може брати участь в них через  сильний біль, і попросив відкласти слухання. Лікар швидкої допомоги виявив у нього загострення гастриту і ГРВІ, однак після уколу дозволив йому продовжити участь в засіданні. Раніше українець вже скаржився в суді на погіршення здоров’я, проте його не госпіталізували. На початку року Євросоюз закликав звільнити його з СІЗО для лікування.

Нагадаємо, що за версією ФСБ, 19-річний син українського прикордонника Павло Гриб намагався переконати 17-річну школярку з Сочі Тетяну Єршову закласти саморобний вибуховий пристрій в школі №26 і підірвати його в день випускного вечора 30 червня 2017, після чого Тетяна повинна була виїхати з Росії. Спілкування підлітків відбувалося в скайпі.

Його захисники стверджують, що молоді люди познайомилися під «ВКонтакте», довгий час листувалися, після чого вирішили зустрітися в білоруському Гомелі. Співробітники ФСБ, прочитавши переписку молодих людей, вирішили виманити Павла за допомогою Тетяни.  4 липня 2017-го вони прийшли з обшуками в квартиру батьків дівчини (через кілька днів після «вибуху» якого не було, в якому звинувачують Гриба) і сказали їй, що арештовувати Гриба ніхто не збирається, спецслужби просто хочуть зрозуміти, чи Павло реальна людина і які у нього плани. Натомість їй пообіцяли видати закордонний паспорт, з яким Тетяна зможе виїхати з Росії. Дівчина планувала переїхати жити до Павлу на Україну. Через півгодини після першого побачення Павло Гриб був викрадений кількома людьми в штатському. Виявився він через два тижні в Краснодарському СІЗО-5. Гриба заарештували у зв’язку з підозрами в тероризмі. До цього він був заочно оголошений в розшук.

Павло Гриб не визнає себе винним.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply