Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Професор Жан-Марк Тювенін про Росію та міжнародне право

Автор:

|

Травень 10, 2019

|

Рубрика:

Професор Жан-Марк Тювенін про Росію та міжнародне право

10 травня у Гамбурзі пройшли усні слухання Міжнародного трибуналу з морського права у справі щодо імунітетів трьох військових кораблів та 24 членів їхніх екіпажів, незаконно захоплених Російською Федерацією 25 листопада 2018 року в Чорному морі. Під час слухань генеральний секретар Гаазької Академії міжнародного права професор Жан-Марк Тювенін заявив, що Міжнародний трибунал з морського права має невідкладно прийняти дієві рішення щодо звільнення кораблів і екіпажів за позовом України, повідомляє Укрінформ.

«Рішення щодо негайного звільнення захоплених кораблів та екіпажів, про які українська сторона запитує Трибунал, ідеально відповідають ситуації, яка характеризується ризиком невиправної шкоди українському праву та терміновою необхідністю захистити тих, хто перебуває під переслідуванням. Влаштовуючи судові процеси над українськими моряками, Росія вчергове демонструє брутальну неповагу до міжнародного законодавства, відносно якого, схоже, страждає на амнезію. Це пояснюється тим, що у цьому випадку Росія має справу з Україною, яка ніколи не намагалася обійти міжнародне право», – зазначив міжнародний правник. Він зауважив, що обставини захоплення українських кораблів у листопаді минулого року є «екстраординарними», тому що Росія брутально порушила імунітет військових суден, арештувала їх екіпажі та проводить над ними судові дії, хоча кожна із перерахованих дій не підпадає під юрисдикцію самої Росії.

«У цьому випадку мова йде про український імунітет. Право держав на повагу до їх імунітету є одним з найбільш важливих прав у міжнародному законодавстві. У вимірі Морського права цей імунітет, переважно, стосується військових кораблів та кораблів, які знаходяться у власності держави, та розповсюджується також на їхні команди. Військові кораблі є змістовною частиною суверенітету країн, під прапорами яких вони ходять», – зауважив Тювенін. За його словами, той факт, що українські військові кораблі були захоплені, несе ознаки завдання «непоправної шкоди», оскільки шкодить оборонним спроможностям України, але, що більш важливо, вражає права українських військовослужбовців, які піддаються допитам та судовому переслідуванню в Росії як злочинці.

«Затримання моряків завдає непоправну шкоду – це слово є найбільш прийнятним у цьому контексті. Кожен день, кожна година, кожна хвилина свободи, яку було вкрадено у військовослужбовців, є втратою не лише для них, але й для їхніх родин, для дружин, дітей та батьків. У цьому випадку екіпажі були ув’язнені вже протягом шести довгих місяців. Всі запити про їх звільнення були відхилені, а 17 квітня рішенням російського суду їх досудове затримання було продовжено на кілька місяців. Росія ігнорує запити про звільнення моряків не лише від України, але й з усього світу. Кожен день, який минає, збільшує невідкладність прийняття запобіжних заходів (Трибуналом)», – підкреслив юрист. Він окремо зауважив, що перед тим, як звернутися до Міжнародного трибуналу з морського права, Україна використала всі дипломатичні можливості для звільнення моряків, та отримала підтримку від багатьох країн світу. Україна звернулася до Європейського суду з прав людини з вимогою забезпечити гідні умови утримання захоплених військових моряків у російських в’язницях, але це не знижує необхідності прийняття термінового рішення Трибуналом щодо безумовного звільнення як кораблів, так і їх екіпажів. Тювенін нагадав: Україна вимагає, щоб Росія припинила порушувати Морську конвенцію, поважала абсолютний імунітет українських військових кораблів. Україна чекає від Трибуналу на рішення, яке зобов’яже Російську Федерацію звільнити захоплені кораблі – «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу», припинити кримінальне переслідування проти 24 ув’язнених українських військовослужбовців, звільнити їх та повернути до України.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply