Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

Інтереси України і трансатлантичні цінності

Автор:

|

Грудень 12, 2018

|

Рубрика:

Інтереси України і трансатлантичні цінності

«Радіо Свобода» повідомляє у середу, 12  грудня, що у Палаті представників Конгресу США прийнято резолюцію із закликом до європейських столиць відкинути проект створення трубопроводу «Північний потік-2», по якому російський газ буде експортуватися до Німеччини в обхід України.

У документі сказано, що цей газогін є геополітичним проектом Росії, мета якого не збільшити енергетичну безпеку Європи, а вбити клин між європейськими країнами і різко зменшити значення газопроводів, що пролягають територією України. Окрім того, спорудження «Північного потоку-2» суперечить завданню диверсифікації постачання енергоресурсів, поставленому Євросоюзом.

Конгресмени підтримують введення санкцій проти тих, хто має відношення до цього проекту, в рамках «Закону про протидію ворогам Америки за допомогою санкцій». Прийнята резолюція є декларативним документом. Її схвалення не тягне автоматичних санкцій. Однак адміністрація США розглядає варіанти введення санкцій проти європейських компаній, що мають відношення до фінансування та спорудження газопроводу. Днем раніше помічник державного секретаря США з енергетичних ресурсів Френсіс Феннон заявив, що цей проект «не відповідає трансатлантичним цінностям».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply