Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Проблеми з правами людини на Донбасі

Автор:

|

Січень 12, 2017

|

Рубрика:

Проблеми з правами людини на Донбасі

0112___09--11

Правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) у четвер, 12 січня, оприлюднила на своєму сайті звіт за минулий рік. У документі йдеться і про збройний конфлікт на сході України. Зокрема наголошено, що представники обох сторін порушують права людини. На вперше згадано і в’язницю Служби безпеки України (СБУ) у Харкові, яку називають таємною. Як вже повідомлялося раніше, спецслужба спростовує ці звинувачення. Однак працівники HRW твердять, що разом з колегами з Amnesty International встановили факт утримання 18 осіб у такій неофіційній тюрмі. Це незаконне ув’язнення, начебто, тривало до кінця липня 2016, а одну людину там утримували аж 16 місяців. HRW повідомляє, що ще п’ятеро осіб на момент написання звіту залишалися під вартою.

Правозахисники глибоко стурбовані, що через правовий вакуум у непідконтрольних урядові України районах Донецької та Луганської областей так звані «органи безпеки» сепаратистів порушують права затриманих  і позбавляють їх засобів правового захисту.

Раніше спецдоповідач ООН з питань позасудових страт Крістоф Гайнс в інтерв’ю «Deutsche Welle» піддав критиці за порушення прав людини у зоні конфлікту як сепаратистів, так і офіційний Київ.

Світлина: dpa.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply