Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Про гетто для нездатних вивчити українську

Автор:

|

Квітень 21, 2017

|

Рубрика:

Про гетто для нездатних вивчити українську

Один з найпопулярніших українських виконавців, лідер гурту ВВ («Воплі Відоплясова») Олег Скрипка впродовж доби став ще й найбільш популярним у соцмережах. І не з приводу музики чи співу. А через свої вислови. Вони викликали таку масу злих коментарів, що 21 квітня Олегові довелося відповідати на них через Facebook.  Та спершу повернемося на один день у минуле, щоб і собі процитувати дещо з оприлюдненого «Українською правдою» тепер уже скандального інтерв’ю:

«Я не державний діяч, я мрійник, максималіст. Я хотів би жити у повністю україномовному культурному середовищі. Навколо себе я це реалізую –  я спілкуюсь з найкращими українцями, я беру на роботу в свій штат україномовних професіоналів.

Якщо люди не володіють українською, вони мають повне право шукати роботу в інших краях.

Люди, які не можуть вивчити українську, мають низький IQ, таким ставлять діагноз «дебілізм». Треба їх відокремити, тому що вони соціально небезпечні, треба створити гетто для них. І будемо допомагати їм, як допомагають людям з вадами, на волонтерських засадах будемо співати їм «Володимирський централ».

Обурилися ті, які не хочуть такого діагнозу, але не хочуть і вчити українську. До честі Олега Скрипки, він не став виправдовуватися. А просто у більш доступній формі виклав те, що його хвилює. Отож, процитуємо і звідти:

«Я пропоную допомагати російськомовним українцям, надаючи їм освітню підтримку. У той час, коли законодавство сусідньої держави навіть не дає можливості перетнути російський кордон без сертифікату про знання російської.

Відтак, моя дещо іронічна пропозиція, висловлена у довільному спілкуванні зі студентами, і сформульована конспірологами-технологами як «гетто», – значно гуманніша, аніж російська дійсність».

Сумнівно, щоб і після цього пристрасті вляглися. Однак у багатоголоссі «за» та «проти» пролунала одна спокійна і виважена оцінка. Політичний оглядач Михайло Мищишин, що має імідж незаангажованого, написав з натяком на одну з найбільш відомих пісень Олега: «Хто лає Скрипку – до того Весна не прийде!»

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply