Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Президент Туреччини має на кого опертися

Автор:

|

Серпень 08, 2016

|

Рубрика:

Президент Туреччини має на кого опертися

TUR-3

У понеділок, 8 серпня європейські засоби масової інформації широко висвітлюють тему історичного мітингу з девізом «За демократію і шехидів (українською – мучеників)», що відбувся напередодні у Стамбулі. Ця акція стала кульмінацією серії багатотисячних демонстрацій на підтримку президента Реджепа Таїпа Ердогана, що проходили по всій Туреччині впродовж трьох тижнів. Як пише ВВС, зібралося понад мільйон осіб. Турецька агенція «Анадолу» називає помітно більше число учасників – 5 мільйонів.

Виступаючи на мітингу, президент Туреччини знову звинуватив в організації недавнього заколоту проповідника і громадського діяча Фетхуллах Ґюлена, який живе у США. Реджеп Таїп Ердоган також закликав «зруйнувати організовану Ґюленом мережу» законними методами і пообіцяв відновити в країні смертну кару, якщо за це проголосує парламент.

Нагадаємо, що 15 липня в ході невдалої спроби військового заколоту в Туреччині загинуло понад 270 осіб. Близько 18 тисяч згодом були затримані владою або заарештовані у цій справі. Десятки тисяч державних службовців звільнені, розпочато масштабні чистки в армійських лавах.

Ці дії турецької влади зазнали різкої критики з боку опозиції і західних країн. Однак масовість мітингу в Стамбулі свідчить про значну підтримку президента населенням країни.

Цього ж дня члени турецької громади у США, а також представники вихідців з країн, дружніх Туреччині, провели перед Білим домом у Вашингтоні «Мітинг в підтримку демократії».

Світлини з мітингів: Стамбул (вгорі),  під Білим домом (внизу).

TUR-W

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply