Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Президент підписав указ про розпуск Верховної Ради 8-го скликання

Автор:

|

Травень 22, 2019

|

Рубрика:

Президент підписав указ про розпуск Верховної Ради 8-го скликання

“Керуючись частиною другою статті 77, частинами шостою і сьомою статті 83, пунктом 1 частини другої статті 90 Конституції України та відповідно до пунктів 7 і 8 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: 1. Припинити достроково повноваження Верховної Ради України восьмого скликання”, – сказано в указі. Також цим указом він призначив позачергові вибори до Верховної Ради на 21 липня 2019 року.  Указ набирає чинності з дня його опублікування.  Голова Верховної Ради Андрій Парубій відреагував на указ Президента України Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень парламенту восьмого скликання. Про це спікер зазначив на своїй сторінці у Facebook.

“Сумно і тривожно, що Гарант Конституції України починає свою діяльність на посаді із грубого порушення Конституції. Поганий знак”, – зазначив Парубій.

 Проте депутати прийняли рішення Президента як належне. Лише лідер Радикальної партії  Олег Ляшко заявив, що його команда 22 травня починає збір 45 підписів народних депутатів під зверненням до Конституційного суду про неконституційність указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. За словами Ляшка, “Зеленський робить як Янукович, який у 2010 році після виборів через продажних суддів КС змінив Конституцію” і попередив, що, на його думку, Україна опинилася в одному кроці до “реваншу ” регіоналів”. Ляшко зазначив також, що його команда партії готова до виборів і піде на них.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply