Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Президент Еквадору пояснив, чому Ассанжа позбавили притулку

Автор:

|

Квітень 15, 2019

|

Рубрика:

Президент Еквадору  пояснив, чому Ассанжа позбавили притулку

 «З дозволу попереднього уряду в посольстві Еквадору в Лондоні були надані можливості [WikiLeaks] для втручання в справи інших держав … Ми не можемо допустити, щоб наш дім, який відкрив свої двері, став центром шпигунства», – цитує 15 квітня заяву Леніна Морено видання The Guardian. За його словами, ставлення засновника WikiLeaks до Еквадору, було «ганебним і обурливим». Морено запевнив, що Ассанж погано поводився з дипломатами, а також зловживав терпінням народу республіки. Президент вважає, що була розгорнута «агресивна кампанія» проти його країни. Ленін Морено особливо підкреслив, що рішення анулювати політичний притулок Ассанжа було прийнято відповідно до міжнародного права.

Адвокат Джуліана Ассанжа Дженніфер Робінсон назвала обурливими заяви Еквадору про поведінку її підзахисного в посольстві в Лондоні, повідомив 14 квітня портал Sky News. За словами Робінсон, твердження про те, що Ассанж нібито вимазав стіни посольства фекаліями, були сфабрикованими приводом, щоб видати його британської поліції. Раніше представники Еквадору скаржилися, що засновник WikiLeaks не миє за собою посуд, залишає включеноїю плиту і розкидає в місцях загального користування брудну білизну.

Також Робінсон заперечує, що в посольстві Еквадору Ассанж ховався від звинувачень в згвалтуванні і сексуальних домаганнях в Швеції. Епізод, який закидають Джуліану Ассанжу, стався в 2010 році в Стокгольмі, термін давності за цим злочином закінчується в 2020 році. «Він співпрацював зі шведським слідчим. Шведські прокурори приходили в посольство, щоб отримати його свідчення. Після цього справу закрили », – сказала Робінсон і зазначила, що, якщо розслідування буде відновлено, вона і її підзахисний впораються з цією проблемою.

Тим часом батько Джуліана Ассанжа, Джон Шіптон, що проживає в Мельбурні, закликав уряд Австралії вплинути на позицію Лондона і домогтися екстрадиції його сина на батьківщину. Шіптон також зазначив, що його шокували кадри, на яких поліція видворяє Джуліана Ассанжа з посольства Еквадору. «Він виглядає погано, – сказав Джон Шіптон. – Мені 74, і я виглядаю краще, ніж він в свої 47 років ».

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply