Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 29, 2021

Президент Чехії критикує український закон

Автор:

|

Грудень 30, 2018

|

Рубрика:

Президент Чехії критикує український закон

Про це у неділю, 30  грудня, повідомляє низка інтернет-видань з посиланням за заяви чеських офіційних осіб, оприлюднені у соціальних мережах. Президент Чехії Мілош Земан «публічно закликав, щоб Прага офіційно висловила протест проти звеличення воєнних злочинців Україною» – написав його речник Їржі Овчачек, вживши вислів «вшанування бандерівців в Україні».

Як зазначає «Радіо Свобода», нещодавно ухвалений Верховною Радою України закон надає «статус учасника бойових дій особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті у складі Української повстанської армії, Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) «Поліська січ», Української народної революційної армії (УНРА) і збройних підрозділів Організації українських націоналістів». Міжнародні суди не визнавали цих організацій «воєнними злочинцями», але з такими заявами постійно виступає Москва.

Після оприлюдненого у мережі Twitter повідомлення президентського речника, висловився і чеський міністр закордонних справ Томаш Петршічек. Він наголосив, що «Україна повинна буде сама впоратись з болючими місцями своєї історії. Для цього вона мала б отримати необхідний час. Я про це говоритиму зі своїми колегами під час візиту до України на початку наступного року».

Світлина: Президента Чехії Мілоша Земана не без підстав називають другом Володимира Путіна.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply